Hospitality Europe

 

W dn. 5-6 grudnia br., w Kurii Generalnej, odbyło się spotkanie z referentami prowincji europejskich Zakonu i Sióstr Szpitalnych, zorganizowane przez biuro Hospitality Europe z Brukseli. Grudniowe spotkanie trwało trochę dłużej niż zazwyczaj (półtorej dnia), ponieważ jest to jedyne spotkanie referentów w bieżącym roku. Poprzednie spotkanie, planowane w lipcu, zostało anulowane z powodu wcześniejszego rozpoczęcia prac remontowych w auli konferencyjnej Kurii.

Pan Galasso zrelacjonował główne działania i projekty realizowane przez brukselskie biuro w ostatnich miesiącach. Mówił m.in. o pilotażowym projekcie dotyczącym agresywnych zachowań u pacjentów chorych psychicznie, a także o wniosku o dofinansowanie ze środków wspólnotowych kongresu szkół kształcenia zawodowego Zakonu (Grenada, kwiecień 2017). Zostało przygotowanych szesnaście nowych projektów, których realizacja rozpocznie się w prowincjach w ciągu 2017 r. Następnie Javier Martinez, koordynator Fundacji Juan Ciudad (Madryt) przedstawił szczegółowo postępy w realizacji projektu DESkTOP (na rzecz osób niepełnosprawnych).

Podczas spotkania głos zabrali także różni prelegenci pochodzący z wielu obszarów reprezentowanych przez Hospitality Europe: Br. Rudolf Knopp (omówił organizację Zakonu w Europie w przyszłości), Anna Janicka (przedstawiła szpitale Zakonu w Polsce), Patrizio Pasqualetti, Massimo Marianetti i Angelo Venuti (mówili o badaniach na rzecz zdrowia matki i dziecka oraz pacjentów z chorobą Alzheimera).

Po zakończeniu dyskusji i prezentacji pomysłów na temat przyszłych projektów i inicjatyw do zrealizowania na szczeblu europejskim, pan Galasso przedstawił nową europejską grupę roboczą działającą w sektorze opieki dla bezdomnych, która po raz pierwszy spotka się 16 grudnia br. Kurii Generalnej.

Podczas pobytu w Rzymie, uczestnicy z poszczególnych prowincji, mieli możliwość wymiany informacji i doświadczeń także poza oficjalnymi spotkaniami, wzmacniając tym samym jeszcze bardziej ducha grupy, która istnieje już od prawie 5 lat.

Spotkania w roku 2017 odbędą się w Rzymie (w Kurii Generalnej) w dniach 14 czerwca i 5 grudnia. 

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
 
 
Spaziatore
 
 
Spaziatore
 
 
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page