Definitorium Generalne Powierza Sześciolecie Opiece Założyciela

   

Zgodnie ze zwyczajem, przed rozpoczęciem sześciolecia, w dniach 15-17 marca2019 r., członkowie Definitorium Generalnego udali się do Grenady, do stóp naszegoZałożyciela. Bracia chcieli podziękować Panu za łaskę służby, jaka została impowierzona przez ostatnią Kapitułę Generalną i poprosić o wstawiennictwo św.Jana Bożego na nowe sześciolecie, aby Pan udzielił swojego błogosławieństwaniezbędnego do realizacji, z radością i wiernością, powierzonej im misji dladobra Zakonu, podopiecznych i ich rodzin.

Zgodnie z programem, były to bardzo intensywne dni.

W dniu 15 marca współbracia udali siędo Casa de los Pisa, miejsca w którym zmarł nasz Założyciel. Tutajmodlili się i odwiedzili starszych podopiecznych tego dzieła oraz wspólnotęSióstr Miłosierdzia św. Jana Bożego, które tu posługują.

Dzień zakończył się braterskim spotkaniem i kolacją z braćmi iwspółpracownikami szpitala w Grenadzie.

Następnego dnia, bracia udali się do Bazyliki św. Jana Bożego; później dokonalirefleksji nad przesłaniem Papieża Franciszka, które skierował on do ojcówkapitulnych na audiencji prywatnej 1 lutego, aby w tym świetle opracowaćkonkretne wytyczne na nowe sześciolecie, które za wstawiennictwem św. JanaBożego, podczas celebracji eucharystycznej zostały powierzone Panu.

Członkowie nowego Definitorium Generalnego omówili także przemówieniezamykające O. Generała skierowane do Kapituły, skupiając się w szczególności napunktach 4 i 5. Następnie, późnym wieczorem, 17 marca, wrócili do Rzymu, gdziebędą kontynuować swoje prace, przygotowując plan na nadchodzące sześciolecie.

 

 

Copyright © 2019 Fatebenefratelli