Nowy Przeor Wspólnoty w Nocetta

 

Podczasbardzo uroczystej ceremonii, która odbyła się w Kurii Generalnej w dniu 7 maja2019, bracia i współpracownicy Kurii, przywitali nowego Przeora, brata DarioVermi i pożegnali się z bratem Innocenzo Fornaciari, który przez 18 latsprawował ten urząd z wielkim oddaniem.

Uroczystościomobjęcia urzędu przez nowego Przeora, przewodniczył Ojciec Generała br. JesúsEtayo, który podkreślił, że Kuria Generalna jest ‘szczególnym’ domem, gdyż jestsiedzibą Zarządu Generalnego Zakonu, goszcząc bardzo wielu współbraci iwspółpracowników, którzy przybywają do Rzymu, przede wszystkim, abyuczestniczyć w spotkaniach różnych Komisji.

OjciecGenerał podziękował następnie braciom Dario e Innocenzo, pierwszemu, za to żeprzyjął tę odpowiedzialność, drugiemu za jego ogromne zaangażowanie,poświęcenie i gościnność okazywaną przez te wszystkie lata jego posługi.

Obajbracia, którzy należą do Prowincji Lomardzko-Weneckiej, skierowali do zebranychkilka słów pełnych wzruszenia i ciepła. W szczególności, brat Innocenzo pragnąłpodziękować braciom i współpracownikom za szacunek i przyjaźń, którychdoświadczył w ciągu tych lat, a na zakończenie powiedział ARRIVEDERCI,zapraszając do odwiedzenia dzieła w Erba (Como), które będzie jego następnąwspólnotą.

 

 

Copyright © 2019 Fatebenefratelli