Kształtując przyszłość Szpitalnictwa

NOWY region w Zakonie

   

Z wielką radością DefinitoriumGeneralne zawiadamia o oficjalnym zatwierdzeniu nowoutworzonego regionu wstrukturach Zakonu. W skład nowego regionu wchodzą prowincje: Zachodnia Europy,Oceanii i Ameryki Północnej (obejmująca obie prowincje tj. Królowej Aniołów iDobrego Pasterza). Powstanie tego regionu jest jednym z pierwszych owocównaszej niedawnej Kapituły Generalnej. Nowy region przyjął nazwę WEONA od słów Western EuropeanOceania North America.

 

Nowy region WEONA stawiasobie za cel:

Propagowaniei budowanie braterstwa oraz wspieranie nadziei w tym trudnym momencie naszejhistorii, naznaczonej stratami, odejściami, a czasem także żałobą.

Kreatywneorganizowanie formacji permanentnej.

Rozpowszechnianiewiadomości dotyczących aktualnych, kościelnych, politycznych i społecznychzmian w regionie.

Pracęnad lepszym ogólnym zrozumieniem implikacji i wymagań związanych z tworzeniemnowych struktur kanonicznych i cywilnych mających na celu kontynuację misjiSzpitalnictwa, zgodnie z rozdziałem VI Kierunkówdziałań opracowanych na 69 Kapitule Generalnej.

 

Co jest bardzo ważne, słowo WEONAoznacza „Tam gdzie panuje dobroć” i jest pragnieniem Zakonu, aby nowastruktura była miejscem gdzie wszyscy będą mogli tego właśnie doświadczać.

 

 

Copyright © 2020 Fatebenefratelli