Inauguracja szpitala w Ince (Majorka)

 

W zeszłyponiedziałek, 21 października, w Ince (Majorka) odbyła się inauguracja nowegoSzpitala św. Jana Bożego, w której uczestniczył Brat Generał Jesús Etayo orazPrezydent Balearów, Francina Armengol. Udział wzięli także Dyrektor NaczelnySzpitala, Joan Carulla, przełożony wspólnoty, br. Felipe Romanos oraz różniczłonkowie władz miejscowych, m.in. Prezydent Parlamentu Balearów i BurmistrzInca.

W holu Szpitala umieszczonazostała płaskorzeźba o tematyce janowej, wykonana przez rzeźbiarkę z Majorki,Georginę Gamundí.

W wydarzeniuwzięło udział około 200 osób, które zwiedziły nowoczesne oddziały szpitala orazprzylegający park miejski, noszący imię św. Jana Bożego, gdzie znajduje się pomnikz brązu naszego Założyciela.

Głównym zadaniem dzieła,które zajmuje budynek o powierzchni 6000 m˛, będzie rehabilitacja i poprawaautonomii swoich pacjentów. Dostępnych jest 80 łóżek, dwie duże salegimnastyczne, oddział dzienny, dwie sale operacyjne oraz jednostka diagnostycznawykonującą badania metodą rezonansu magnetycznego. Największe oddziały togeriatria, rehabilitacja i chirurgia ortopedyczna.

Ten nowy szpital,podobnie jak San Juan de Dios de Palma(Majorka), jest zintegrowany z siecią szpitali publicznych na Balearach.

Ponadto na Majorcedziała, należąca do Zakonu, Fundacja Opieki Społecznej, która wspiera rodziny wsytuacjach zagrożenia i wykluczenia społecznego. 

Copyright © 2020 Fatebenefratelli