Generalna Komisja ds. Duszpasterstwa Powołań i Formacji

 

W dniach 25-27listopada br., odbyło się pierwsze, w obecnym sześcioleciu, spotkanie KomisjiGeneralnej ds. Duszpasterstwa Powołań i Formacji. W celu utworzenia Komisji, zkażdego Regionu Zakonu zostało powołanych dwóch przedstawicieli, są nimi: br.José Luis Marzo Calvo i br. Seraphim Schorer z Regionu Europy; br. Juan CarlosHaedo i pan Claudio Cortés z Ameryki Łacińskiej; br. Léopold Gnami z RegionuAfryki; br. Vianney Welsh z Regionu WEONA; br. John Baptist i br. Fermín Panizaz Regionu Azji i Pacyfiku.

Podczas spotkaniaprzeanalizowano propozycje zgłoszone przez Kapitułę Generalną w odniesieniu doróżnych poziomów formacji: duszpasterstwa powołań, formacji początkowej oraz formacjipermanentnej. W obecnym sześcioleciu szczególna uwaga zostanie poświęconaformacji permanentnej, ponieważ wszyscy musimy odnawiać naszą świadomośćpowołaniową w każdym momencie i na każdym etapie życia, zwłaszcza w czasach, wktórych żyjemy, które wymagają od życia konsekrowanego bardziej wyrazistego świadectwai większego poświęcenia.

Wiemy, że formacja mafundamentalne znaczenie dla odnowy życia zakonnego i dlatego ponosimy wielkąodpowiedzialność za wypełnianie tej misji w Zakonie. Modlitwa o powołania izaangażowanie wszystkich osób, przyczynia się do wzmocnienia formacji w naszejwspólnocie zakonnej i ożywienia obecności Zakonu na świecie. 

Copyright © 2020 Fatebenefratelli