Hospitality Europe

 

We wtorek, 5 grudnia br., w Kurii Generalnej, odbyło się drugie (z zaplanowanych na rok 2017) spotkanie z referentami brukselskiego Biura Hospitality Europe. Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 20 uczestników wyznaczonych przez europejskie kurie prowincjalne Zakonu i Sióstr Szpitalnych, rozpoczął br. Rudolf Knopp, przewodniczący Hospitality Europe i Komisji Europy Zakonu.

Następnie pan Carlo Galasso przedstawił informacje na temat działań prowadzonych przez biuro w ostatnim półroczu oraz omówił główne kierunki działań promowanych w instytucjach wspólnotowych. Poinformował także zebranych na temat propozycji finansowania projektów, złożonych za pośrednictwem biura w imieniu prowincji oraz skomentował stan negocjacji w sprawie Brexitu, gdyż to wydarzenie będzie miało ogromny wpływ na przyszłość dzieł Zakonu i Sióstr Szpitalnych w Wielkiej Brytanii.

Następnie głos zabrał pan Francesco Vallebona - współpracownik biura w Brukseli - przedstawiając programy Komisji Europejskiej w zakresie współpracy międzynarodowej i pomocy humanitarnej. Na ten sam temat mówili także w swoich wystąpieniach brat Moisés Bosca i siostra Josefa Hernįndez. Przybliżyli oni uczestnikom aktualne struktury organizacyjne i sposoby w jaki Zakon i Siostry Szpitalne koordynują inicjatywy humanitarne na szczeblu międzynarodowym.

Po południu głos zabrał pan Emili Bargalló (Prowincja Aragońska), aby opowiedzieć o inicjatywie promowanej przez Fundację Badawczą św. Jana Bożego, w ramach której młodzi pacjenci aktywnie uczestniczą w badaniach klinicznych mających na celu znalezienie nowych rodzajów terapii farmakologicznych i metod leczenia.

Na zakończenie prac br. Rudolf podziękował referentom za ich obecność i aktywne uczestnictwo, zapraszając na kolejne spotkania zaplanowane na przyszły rok w Rzymie (w Kurii Generalnej) w dniach 6 czerwca i 5 grudnia 2018r. 

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page