Komisja Europy

Pierwsze Spotkanie

 

W dniach 24 - 25 maja, w Kurii Generalnej Zakonu, zebrała się Komisja Europy, w nowym składzie zatwierdzonym na Spotkaniu Wyższych  Przełożonych w 2017 r.

W skład Komisji Europy, w czteroleciu 2018-2021, wchodzą radni generalni odpowiedzialni za Region Europy, wszyscy przełożeni prowincji europejskich oraz brat odpowiedzialny za szpital na Wyspie Tyberyjskiej. Przewodniczącym Komisji jest Radny Generalny br. Rudolf Knopp, który działa we współpracy z panem Carlo Galasso, sprawującym funkcję koordynatora Komisji. 

Prace obejmowały szeroką wymianę informacji na temat działań/projektów zakończonych ostatnio przez poprzednią Komisję oraz tych zaplanowanych na rok 2018, wśród nich znajduje sie także jednodniowe spotkanie specjalistów ds. komunikacji z prowincji europejskich. Nowi członkowie Komisji Europy zostali poinformowani o działalności prowadzonej przez Biuro Hospitality Europe w Brukseli i zaproponowali nazwiska członków nowych organów zależnych od Komisji Europy: komitetu operacyjnego (odpowiedzialnego za pogłębienie i wdrażanie rezolucji Komisji) oraz grup roboczych utworzonych w celu promowania synergii i wspierania pracy w sieci między prowincjami europejskimi w poszczególnych dziedzinach (duszpasterstwo służby zdrowia i opieki społecznej, duszpasterstwo powołań i formacji, bioetyka i koordynacja Hospitality Europe). Zaproponowane nazwiska zostaną teraz poddane do ostatecznego zatwierdzenia Definitorium Generalnemu Zakonu.

Omówiony został również sposób w jaki należałoby kontynuować projekt dotyczący utworzenia nowicjatu europejskiego i przekazane informacje nt. różnych wydarzeń o charakterze międzynarodowym planowanych w poszczególnych prowincjach w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Spotkanie odbyło się w braterskiej i konstruktywnej atmosferze, co pozwala nam z ufnością patrzeć na drogę, którą Komisja będzie musiała przemierzyć w nadchodzących latach.

Na zakończenie Ojciec Generał pożegnał członków Komisji, po czym zebrani ustalili datę kolejnego spotkania na 21 - 22 września w Rzymie.  
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page