Biuro w Brukseli

Walne Zgromadzenie

 

W sobotę, 29 września, odbyło się drugie w bieżącym roku, spotkanie członków Hospitality Europe - czyli przedstawicieli Zakonu Szpitalnego i Zgromadzenia Sióstr Szpitalnych wyznaczonych do współpracy z biurem będącym łącznikiem z instytucjami Unii Europejskiej w Brukseli.

W spotkaniu uczestniczyli po raz pierwszy nowi członkowie wybrani wiosną przez Komisję Europy Zakonu (br. Massimo Villa, br. Saji Mullankuzhy i br. Juan José Įvila). Nie był obecny br. Donatus Forkan, który opuścił Rzym tuż po zakończeniu Spotkania Wyższych Przełożonych, by udać się do Korei Południowej. Dołączenie nowych członków - w tym po raz pierwszy bonifratra spoza Europy (br. Saji Mullankuzhy) - było okazją do serdecznego powitania ich przez Przewodniczącego Hospitality Europe, br. Rudolfa Knoppa i Dyrektora Biura pana Carlo Galasso.

Podczas spotkania omówiono różne tematy związane z działaniami reprezentacyjnymi realizowanymi przez Biuro w instytucjach europejskich oraz sprawę udziału dzieł Zakonu i Sióstr Szpitalnych w projektach współfinansowanych przez Komisję Europejską (ostatnio był to projekt: „Strategiczne partnerstwo LET IT BE mający na celu promowanie szkoleń i działań edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem nowych technologii”).

Postanowiono również przedłużyć mandat Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Hospitality Europe (br. Rudolf Knopp, br. Giampietro Luzzato i pan Galasso). Jest to organ, który nadzoruje wdrażanie decyzji przyjętych przez Walne Zgromadzenie członków.

Zostały przeanalizowane spotkania z referentami z prowincji w ciągu bieżącego roku, przede wszystkim w perspektywie kolejnego, zaplanowanego na 5 grudnia br.

Po zakończeniu prac uczestnicy zostali zaproszeni na braterski obiad ze wspólnotą Nocetty. Kolejne spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2019 r.

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page