Błogosławieni bonifraterscy męczennicy hiszpańscy

25 października

 

W dniu dzisiejszym wspominamy błogosławionych Braulio Maria Corres, Federico Rubio i 69 towarzyszy, beatyfikowanych w Rzymie 25 października 1992 oraz błogosławionego Maurizio Ińiguez de Heredia i 23 towarzyszy beatyfikowanych w Tarragonie (Hiszpania) w dniu 13 października 2013. Tych 95 braci różnej narodowości, należących do Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego, prowadziło swój apostolat w różnych częściach Hiszpanii. Zostali oni wszyscy zamordowani w latach czerwonego terroru 1936-1937.

W 2014 roku, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów poleciła, aby w jednym dniu byli wspominani wszyscy ci nasi współbracia, którzy stali się ofiarami prześladowań religijnych w Hiszpanii z powodu ich świadectwa wiary i poświęcenia szpitalniczego.

Świadomi zagrożenia, które każdego dnia stawało się coraz bardziej realne, nasi heroiczni współbracia pozostali w swoich dziełach, wierni złożonym ślubom zakonnym, w szczególności ślubowi szpitalnictwa, opiekując się nieprzerwanie chorymi psychicznie i fizycznie. Zostali zamordowani z powodu wyznawanej wiary i prowadzonej misji miłosierdzia na rzecz chorych, potrzebujących i ubogich.

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
 
 
Spaziatore
 
 
Spaziatore
 
 
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page