50 -lecie ślubów zakonnych br. Taddeo Carlesso

 

W sobotę, 3 października 2020 r., współbracia i współpracownicy z Prowincji Afrykańskiej św. Ryszarda Pampuri, zgromadzili się na uroczystości jubileuszowej br. Taddeo Carlesso, dziękując Panu za jego 50 lat profesji w Zakonie Szpitalnym św. Jana Bożego.

Był to bardzo radosny dzień, podczas którego najważniejszym momentem była Msza św. w Szpitalu św. Jana Bożego w Afagnan (Togo), w miejscu, w którym bracia, 4 lipca 1964 r., oficjalnie rozpoczęli swoją misję w tym kraju. Liturgii przewodniczył bp. Isaac Jogues Gaglo, biskup diecezji Aného (Togo).

Podczas celebracji br. Taddeo odnowił swoje śluby, a na zakończenie podziękował biskupowi, prowincjałowi, kapłanom, braciom i siostrom oraz współpracownikom, za ich obecność pomimo restrykcji obowiązujących z powodu pandemii Covid-19.

Przełożony prowincjalny, br. Rodrigue Djitrinou, przyjął odnowione śluby br. Taddeo, i w imieniu swoim i współbraci, również wszystkim podziękował za uczestnictwo w uroczystości jubileuszowej i za współdzielenie z br. Taddeo tej radosnej chwili. Jego posłuszeństwo, pokora i sumienność w zarządzaniu dobrami doczesnymi, na wzór naszego Założyciela, św. Jana Bożego – podkreślił br. Rodrigue – pozostaną dla wszystkich przykładem do naśladowania.

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
 
 
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page