Szpital św. Jana Bożego inauguruje Centrum Onkologii Dziecięcej w Barcelonie


Barcelona, 16 czerwca 2022.- Szpital św. Jana Bożego, w ten czwartek, otworzył SJD Pediatric Cancer Center Barcelona (PCCB), pierwsze tego rodzaju centrum onkologii dziecięcej w Hiszpanii, a drugie w Europie. Projekt rozpoczął się w 2017 roku kampanią #ParaLosValientes, podczas której w okresie od lutego do października 2018 r. zebrano 30 mln euro, a dodatkowo w drugiej fazie kampanii zebrano kolejne 7 mln euro na budowę nowego obiektu dzięki 15 darczyńcom założycielom, a także setkom firm i tysiącom osób prywatnych.

 

Wraz z otwarciem PCCB pod koniec czerwca, Szpital, który należy do Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego, spodziewa się co roku zwiększać swoją zdolność do leczenia nowych przypadków raka u dzieci. Obecnie, średnio leczy się 300 nowych przypadków i 105 przypadków nawrotów choroby rocznie, natomiast nowa struktura pozwoli na leczenie do 400 nowych przypadków rocznie, czyli o 35% więcej.

 

Ceremonii otwarcia przewodniczył Prezydent Autonomicznego Rządu Katalonii, Pere Aragončs, a uczestniczyli w niej Ojciec Generał br. Jesśs Etayo, Prowincjał Amador Fernandez, reprezentanci władz lokalnych, pracownicy służby zdrowia, pacjenci oraz przedstawiciele ponad 150 firm i podmioty, które swoimi darowiznami przyczyniły się do powstania PCCB. Wśród nich byli przede wszystkim Darczyńcy Założyciele, którzy przekazali ponad 80% środków uzyskanych podczas kampanii: Fundacja Leo Messiego, Fundacja Barēa, Maria Ąngels Recolons Moreer, Fundacja Stavros Niarchos, Fundacja „la Caixa”, Esteve, Andbank, Atrys, Fundació Nou Mil·lenni, Anita Charity Association, Joan Ribas Araquistain Foundation, Rosalia Gispert Barral, Invest for Children, Roman Rosell Dolset oraz rodziny i stowarzyszenia pacjentów.

 

Własny model badań i leczenia nowotworów dziecięcych

 

PCCB stanowi kamień milowy w holistycznym leczeniu raka u dzieci w odróżnieniu od raka u dorosłych. Otwarcie tej struktury pozwala na ugruntowanie, unikatowego w skali Europy, modelu badań, pomocy i opieki w onkologii dziecięcej, rozwijanego przez Szpital w. Jana Bożego od ponad 15 lat.

 

Podejście Szpitala św. Jana Bożego do onkologii dziecięcej opiera się na założeniu, że choroby nowotworowe wieku dziecięcego są związane z rozwojem jednostki w pierwszych latach życia, podczas gdy choroba nowotworowa u dorosłych jest związana ze starzeniem się organizmu, tak że biologia tych chorób jest całkowicie różna, a leki dla dorosłych są mało przydatne lub nie mają żadnego zastosowania u dzieci.

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page