Generalna Wizytacja Kanoniczna

Prowincji Świętego Jana Bożego Ameryki Łacińskiej i Karaibów


W dniu 20 marca zakończyła się wizytacja kanoniczna w Prowincji Św. Jana Bożego Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Wizytację tę przeprowadziło dwóch radnych: brat Dairon Meneses i brat José Augusto Gaspar oraz Przełożony Generalny. Ze względu na obszerny zasięg geograficzny Prowincji, przeprowadzenie wizytacji przez jedną osobę byłoby bardzo trudne.

Wizytacja kanoniczna odbyła się pod hasłem sześciolecia “Wychodzić do innych, by z pasją szerzyć szpitalnictwo”. Bracia i współpracownicy ze wszystkich domów zostali zachęceni do wyjścia poza granice wyznaczające problemy i trudności, z jakimi borykają się na co dzień dzieła w Ameryce Łacińskiej, a także w procesie konsolidacji po połączeniu Prowincji, które dokonało się na Spotkaniu Regionalnym w dniu 26 stycznia 2021 r.

Ojciec Jesśs Etayo, Przełożony Generalny, odwiedził wspólnoty na Kubie, w Argentynie i Chile; brat Dairon Meneses odwiedził wspólnoty Meksyku, Hondurasu, Kolumbii i Wenezueli, natomiast brat José Augusto odwiedził wspólnoty Brazylii, Boliwii, Peru i Ekwadoru. W Prowincji działają ogółem 22 wspólnoty, 39 dzieł apostolskich; posługuje 93 braci, jest 7733 współpracowników i 580 wolontariuszy.

Ośrodki i dzieła Prowincji realizują ważną misję opiekuńczą, profesjonalnie i w duchu szpitalnictwa, dbając także o humanizację, z jaką świadczona jest opieka, zgodnie z zasadami i wartościami naszego Zakonu. Zarówno osoby objęte opieką, jak i ich rodziny wyrażają satysfakcję z opieki jaką się ich otacza. Bracia i współpracownicy zostali zachęceni do dalszej pracy, aby charyzmat naszego Założyciela pozostał żywy na zawsze.

Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że Prowincja dobrze radzi sobie z konsolidacją po połączeniu, a jednym z jej pierwszych owoców jest organizacja i zarządzanie Prowincją; także wzmacnianie wspólnot poprzez dążenie do utrzymywania domów z co najmniej czterema braćmi, co przyczynia się do poprawy komunikacji, dialogu i wspólnej egzystencji.

Bracia i współpracownicy zostali zaproszeni do dalszego wspólnego podążania, głównie w zakresie kierunków działania sześciolecia, troski o wspólny dom oraz ochrony nieletnich i bezbronnych. Doceniono żywotność apostolską Prowincji i reorganizację mającą na celu dalszą poprawę skuteczności prowadzonej misji.

Trzej wizytatorzy są zadowoleni z wyników i potwierdzają, że cel wizytacji kanonicznej został osiągnięty.

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page