Europejski projekt MOVE ON

Spotkanie w Santa Cruz de Tenerife


W dniach 25 - 26 czerwca, w ośrodku św. Jana Bożego w Santa Cruz de Tenerife, odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie projektu MOVE ON – finansowanego z wniosku złożonego przez brukselskie biuro „Hospitality Europe”. Projekt dotyczy rehabilitacji pacjentów poprzez spersonalizowane ćwiczenia fizyczne oraz regularną aktywność ruchową, praktykowaną w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach w dziełach społecznych i zdrowotnych.

Nowy projekt MOVE ON koordynowany jest przez Ośrodek Bonifratrów w Kainbach bei Graz (Austria) i biorą w nim udział także Fundacja św. Jana Bożego – Lizbona (Portugalia), Szpital św. Jana Bożego – Santa Cruz de Tenerife (Hiszpania), Instytut św. Jana Bożego – Genzano di Roma (Włochy) oraz Fundacja Sióstr Szpitalnych Purissima Concezione – Grenada (Hiszpania). Oryginalny tytuł projektu brzmi „MOtivating patients to Voluntary physical Exercise Outside Nursing programmes” (akronim w języku angielskim: MOVE ON), a jego celem jest dzielenie się i promowanie w Europie najskuteczniejszych programów pozwalających na utrzymanie dobrego zdrowia psychofizycznego poprzez regularne uprawianie sportu przez pacjentów i osoby objęte opieką, także po zakończeniu terapii i cykli leczenia oraz poprzez zachowanie prawidłowych nawyków w zakresie żywienia, profilaktyki i poszanowania środowiska. Projekt MOVE ON został bardzo pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską, ponieważ w konkretny i bezpośredni sposób wpisuje się w inicjatywę UE „HealthyLifeStyle4All”, upowszechniającej zdrowy styl życia we wszystkich grupach wiekowych i społecznych w celu poprawy zdrowia i dobrostanu Europejczyków. Podczas spotkania na Teneryfie partnerzy omówili czynniki i strategie motywacyjne, które zachęcają osoby objęte opieką do regularnych ćwiczeń fizycznych i zdrowego, aktywnego trybu życia. Oprócz wizyty w szpitalu Zakonu i ośrodku dla osób niepełnosprawnych, uczestnicy spotkają się także z przedstawicielami lokalnych zakładów opieki zdrowotnej i federacji sportowych.

Kolejne spotkanie projektu MOVE ON odbędzie się w Instytucie św. Jana Bożego w Genzano di Roma (Włochy) w dniach 25-27 września 2024.


Projekt MOVE ON finansowany jest przez Komisję Europejską. Wyrażone opinie są wyłącznie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Ani Unia Europejska, ani EACEA nie ponoszą za te treści odpowiedzialności.

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page