Rada Generalna: biografie

        Br. Joaquim ERRA MAS 

 

Urodził się 3 czerwca 1961 r. w Vic (Barcelona - Hiszpania). Śluby czasowe złożył 29 września 1984 r., a 23 września 1989 r. złożył śluby wieczyste. Był Prowincjałem Prowincji Aragońskiej w latach 2001 - 2007. 29 stycznia 2019, podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy), został wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny:                    26 lipca

 

 

 



2º        Br. Pascal AHODEGNON 

           

Urodził się 10 kwietnia 1971 r. w Savé (Zou – Benin). Śluby czasowe złożył 15 sierpnia 1997 r., a 25 maja 2003 r. złożył śluby wieczyste. Został wybrany na Czwartego Radnego Generalnego na lata 2012 - 2019 podczas Kapituły Generalnej w Fatimie (Portugalia). 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy), został ponownie wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny:                    17 maja

 




        Br. José Augusto GASPAR LOURO 


Urodził się 10 lutego 1961 r. w Sardoal Santarém (Portugalia). Śluby czasowe złożył 9 października 1983 r., a 8 grudnia 1988 r. złożył śluby wieczyste. Był Prowincjałem Prowincji Portugalskiej w latach 2007 - 2014. 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy), został wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny:                    19 marca

 

 



4º        Br. Joseph SMITH 


Urodził się 5 września 1954 r. w Newcastle (Australia). Śluby czasowe złożył 31 września 1975 r., a 6 września 1981 r. złożył śluby wieczyste. Był Prowincjałem Prowincji Australijskiej w latach 1992 - 1998. W latach 2012 – 2019 był mianowany Delegatem Generalnym dla Regionu Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Północnej. 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie, (Włochy), został wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny:                    19 marca

 

 

        Br. Dairon Orley MENESES CARO, sac. 

 

Urodził się 7 Maja 1972 r. w Sopetran (Antioquia - Colombia). Śluby czasowe złożył 8 grudnia 2006 r., a 8 grudnia 2011 r. złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 października 2014. 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy), został wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny:                    7 maja

 

 




6º        Br. Vincent KOCHAMKUNNEL 

Urodził się 30 stycznia 1959 r. w Mattakkara (Indie). Śluby czasowe złożył 2 lutego 1978 r., a 25 sierpnia 1985 r. złożył śluby wieczyste. Został wybrany na Piątego Radnego Generalnego na lata 2000 - 2006 na Kapitule Generalnej w Grenadzie (Hiszpania); na Trzeciego Radnego Generalnego na lata 2006 - 2012 na Kapitule Generalnej w Rzymie (Włochy). 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy) został wybrany ponownie na Radnego Generalnego.

 

 

Imieniny:                    27 wrzesień

 

 

 

 

INNE FUNKCJE

 

 

 

EKONOM GENERALNY

 

Br. Rudolf KNOPP


Urodził się w Kahl (Niemcy), 18 stycznia 1958. Śluby czasowe złożył 15 sierpnia 1981 r. a 12 października 1986 r. złożył śluby wieczyste. W latach 2001-2006 był Prowincjałem Prowincji Bawarskiej. Został wybrany na Pierwszego Radnego Generalnego na lata 2006-2012 i ponownie wybrany do pełnienia tej funkcji w roku 2012. 4 lutego 2019 r., minowany na Ekonoma Generalnego na sześciolecie 2019-2025.

 


Imieniny:                    27 lipca



 

PROKURATOR GENERALNY - SEKRETARZ GENERALNY

 

 

Br. André SÈNE, sac.