Rada Generalna: biografie

	

1º Br. Joaquim ERRA MAS 

 

Urodził się 3 czerwca 1961 r. w Vic (Barcelona -Hiszpania).
Śluby czasowe złożył 29 września 1984 r., a 23 września 1989 r.złożył śluby wieczyste.Był Prowincjałem Prowincji Aragońskiej w latach 2001 -2007. 29 stycznia 2019, podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy), został wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny: 26 lipca

 

 

 



2º Br. Pascal AHODEGNON 

Urodził się 10 kwietnia 1971 r. w Savé (Zou – Benin).

Śluby czasowezłożył 15 sierpnia 1997 r., a 25 maja 2003 r.złożył śluby wieczyste. Zostałwybrany na Czwartego Radnego Generalnego na lata 2012 - 2019 podczas KapitułyGeneralnej w Fatimie (Portugalia). 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnejw Rzymie (Włochy), został ponownie wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny: 17maja

 




3º Br. José Augusto GASPAR LOURO 


Urodził się 10 lutego 1961 r. w Sardoal Santarém (Portugalia)Śluby czasowe złożył 9 października1983 r., a 8 grudnia 1988 r. złożył śluby wieczyste.Był Prowincjałem ProwincjiPortugalskiej w latach 2007 -2014. 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy), zostałwybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny: 19 marca

 

 



4º Br. Joseph SMITH 


Urodził się 5 września 1954 r. w Newcastle (Australia). Śluby czasowezłożył 31 września 1975 r., a 6 września 1981 r. złożył śluby wieczyste. ByłProwincjałem Prowincji Australijskiej w latach 1992 - 1998.W latach 2012 –2019 był mianowany Delegatem Generalnym dla Regionu Azji i Pacyfiku orazAmeryki Północnej. 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie, (Włochy),został wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny: 19marca

 


 

5º Br. Dairon Orley MENESES CARO, sac. 

 

Urodził się 7 Maja 1972 r. w Sopetran (Antioquia - Colombia). Ślubyczasowe złożył 8 grudnia 2006 r., a 8grudnia 2011 r. złożył śluby wieczyste.Święcenia kapłańskie otrzymał 26października 2014. 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy),został wybrany na Radnego Generalnego.

 

Imieniny: 7maja

 

 




6º Br. Vincent KOCHAMKUNNEL 

Urodził się 30 stycznia 1959 r. w Mattakkara(Indie). Śluby czasowe złożył 2lutego 1978 r., a 25 sierpnia 1985 r. złożył śluby wieczyste. Został wybrany naPiątego Radnego Generalnego na lata 2000 - 2006 na Kapitule Generalnej wGrenadzie (Hiszpania); na Trzeciego Radnego Generalnego na lata 2006 - 2012 naKapitule Generalnej w Rzymie (Włochy). 29 stycznia 2019 podczas KapitułyGeneralnej w Rzymie (Włochy) został wybrany ponownie na Radnego Generalnego.

 

 

Imieniny: 27 wrzesień

 

 

 

 

INNE FUNKCJE

 

 

 

EKONOM GENERALNY

 

Br. José Augusto GASPAR LOURO


Urodził się 10 lutego 1961 r. w Sardoal Santarém (Portugalia). Śluby czasowe złożył 9 października1983 r.,a 8 grudnia 1988 r. złożył śluby wieczyste. Był Prowincjałem ProwincjiPortugalskiej w latach 2007 -2014. 29 stycznia 2019 podczas Kapituły Generalnej w Rzymie (Włochy), zostałwybrany na Radnego Generalnego. Mianowany kwestorem generalnym 10 marca 2022 r.

 

Imieniny: 19 marca




 

PROKURATOR GENERALNY -  SEKRETARZ GENERALNY

 

 

Br. André SÈNE, sac. 

 

Urodził się wPéléo Sérére (Senegal) 15 sierpnia 1965 r. Śluby czasowe złożył 15 sierpnia 1993 r., a 7 sierpnia 1999 r. złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskieotrzymał 3 lipca 2004 r. Został mianowany na Sekretarza Generalnego po KapituleGeneralnej w Fatimie 2012 na sześciolecie 2012-2019 i ponownie został wybranydo pełnienia tej samej funkcji po Kapitule Generalnej 2019 na sześciolecie 2019-2025.