Nowy projekt BE WATER

 

W miesiącach letnich, we współpracy z biurem Hospitality Europe, opracowano nowy projekt, który jest finansowany w ramach programu Erasmus+ strategicznego partnerstwa w systemie kształcenia. Projekt nosi tytuł: „Projekt międzydyscyplinarny  wspierania doświadczeń kształcenia z WODĄ w oparciu o aspekt integracyjny i włączający dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną” (w j. angielskim „Transdisiplinar projekt based on Building Experiencies on WATER through an educational and inclusive approach for students with intellectual disabilities” - skrót BE WATER).

Partnerstwo przewidziane jest na dwa lata (2019-2021) i otrzyma wsparcie z UE w wysokości 194.478 euro.

Celem projektu jest promocja międzydyscyplinarnego systemu lekcji w alternatywnym miejscu, innym niż tradycyjna klasa - tzn. z i w wodzie (basen)  - polepszenie procesu nauczania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną a równocześnie wspieranie większej samodzielności i jakości życia.

Podobny projekt pedagogiczny jest prowadzony już od kilku lat w ośrodku zakonnym Fundatión Institutio San José w Madrycie, który będzie koordynował projekt BEWATER. To doświadczenie pokazało, że zmiana sposobu lekcji (między szkolną klasą a basenem) nie tylko wspiera zdolność uczenia się uczniów z niepełnosprawnościami, lecz również wspomaga samopoczucie w trakcie i po zajęciach edukacyjnych.

Ośrodki, które biorą udział w projekcie to: Fundatión Institutio San José (Madryt/Hiszpania), Saint John of God Services (Dublin/Irlandia) i ośrodek sióstr szpitalnych w Funchal (Portugalia).

W projekcie udział weźmie 70 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną  w wieku od 3 do 21 lat, jak również personel opiekuńczy trzech ośrodków. Partnerzy opracują podręcznik dla pedagogów i wskazówki dla uczniów i ośrodków opiekuńczych, które chciałyby eksperymentować z tą innowacyjną metodą uczenia się w basenach.

Wideo i komputerowo wspierane treści powinny zapewnić rozpoznawalność projektu i rozpowszechnienie opracowanej pomocy.

Projekt BE WATR  jest wspierany finansowo przez Komisję Europejską.Ta publikacja jest wyrażeniem zdania autora. Komisja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zawarte w informacji treści.

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page