Generalna Komisja ds. Duszpasterstwa Powołań i Formacji

W dniach 25-27 listopada br., odbyło się pierwsze, w obecnym sześcioleciu, spotkanie Komisji Generalnej ds. Duszpasterstwa Powołań i Formacji. W celu utworzenia Komisji, z każdego Regionu Zakonu zostało powołanych dwóch przedstawicieli, są nimi: br. José Luis Marzo Calvo i br. Seraphim Schorer z Regionu Europy; br. Juan Carlos Haedo i pan Claudio Cortés z Ameryki Łacińskiej; br. Léopold Gnami z Regionu Afryki; br. Vianney Welsh z Regionu WEONA; br. John Baptist i br. Fermín Paniza z Regionu Azji i Pacyfiku.

Podczas spotkania przeanalizowano propozycje zgłoszone przez Kapitułę Generalną w odniesieniu do różnych poziomów formacji: duszpasterstwa powołań, formacji początkowej oraz formacji permanentnej. W obecnym sześcioleciu szczególna uwaga zostanie poświęcona formacji permanentnej, ponieważ wszyscy musimy odnawiać naszą świadomość powołaniową w każdym momencie i na każdym etapie życia, zwłaszcza w czasach, w których żyjemy, które wymagają od życia konsekrowanego bardziej wyrazistego świadectwa i większego poświęcenia.

Wiemy, że formacja ma fundamentalne znaczenie dla odnowy życia zakonnego i dlatego ponosimy wielką odpowiedzialność za wypełnianie tej misji w Zakonie. Modlitwa o powołania i zaangażowanie wszystkich osób, przyczynia się do wzmocnienia formacji w naszej wspólnocie zakonnej i ożywienia obecności Zakonu na świecie.

Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
Ingrandisci
Spaziatore
Spaziatore
Spaziatore
 
 
Spaziatore

 

Salva questo testoSegnala ad un amicoStampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page